Traditsiooniline Tai massaaž

50.00110.00

Traditsiooniline Tai massaaž

Tai massaaž ei ole harjumuspärane lihaste muljumine, vaid kombinatsioon väga täpselt ja teadlikult suunatud vajutustest ja venitustest. Et massöör saaks paremini kasutada oma kehakaalu, toimub massaaž matil, mitte massaažilaual, seljas mõnus spetsiaalne riietus.

Seda terapeutilise ravitsemise kunsti on tuhandete aastate jooksul põlvest põlve edasi antud – just seepärast on ehedat Tai massaaži võimalik kogeda vaid Tai kultuuri- ja usuruumist pärit massööride juures. Minevikus kuulusid selle massaaži harud ka arstikraadi omandajate õppekavasse ning tänaseni käib Tai massaaž traditsioonilise meditsiiniga käsikäes.

Traditsioonilist Tai massaaži on võimalik nautida kas  lõõgastava toime tõttu või ka alternatiivina füüsilise ja vaimse tervise parandamiseks.

 

Mis on Tai traditsiooniline massaaž ehk Nuad’Bo Rarn?

 

Tai traditsiooniline massaaž kannab tai keeles nime Nuad Bo’Rarn.  Nuad Bo’Rarn koosneb kahest sõnast: Nuad tähendab „massaaži“ ja Bo’Rarn tähendab „traditsiooniline“. Need kaks sõna annavad kokku meeldiva kõlaga mõiste Nuad Bo’Rarn. Selle massaažimeetodi toimet on hakanud viimasel ajal hindama meditsiini professionaalid kogu maailmas ning tunnustama seda ravimeetodina. Organismi seisundi mõjutamine kogu keha läbivate energiakanalite stimuleerimise kaudu on andnud erakordselt häid tulemusi.

   Tai traditsioonilise massaaži juured ulatuvad Buddha aegadesse rohkem kui 2500 aastat tagasi. Tais hinnatakse traditsioonilist massaaži väga kõrgelt ning seda kasutatakse Tais ülikooliga seotud haiglates mitmesuguste haiguste ravimiseks. Selle ravimeetodi on heaks kiitnud ka Tai tervishoiuministeerium.

 

Nuad Bo’Rarn põhjas ja lõunas

 

Massaaž on Tais erakordselt populaarne, massaažisalonge ja -koole on kõikjal üle riigi. Ainuüksi Bangkoki kesklinnas on üle 2000 massaažisalongi, kus tavalisim seanss kestab 2 tundi.

   Kõige kuulsam massaažiga seotud paik on Wat Pho – tempel, mille üks osa on pühendatud massaažile. Wat Pho templi järgi on sealne massaažistiil saanud ka oma nime ja tänapäevaks on sellest võrsunud mitmesuguseid erinevaid meetodeid. Massaaživõtted varieeruvad pisut iga salongi ja massööri puhul ning nende areng toimub edasi tänapäevalgi. Tai massaažistiilid võib jagada kaheks – üks on ülalnimetatud Wat Pho meetod, mille keskus asub lõunas, ning teine meetod pärineb Chiang Maist, keskusega riigi põhjaosas.  Väga lühidalt seisneb erinevus selles, et lõunas on rõhuasetus rohkem akupressuuripunktidel ning põhjas lihaste venitamisel.